Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
21
червня
2018

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 427

Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з  дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства

З метою забезпечення соціального захисту сімей з дітьми, підтримки розвитку відповідального батьківства Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства шляхом запровадження в межах державної допомоги сім’ям з дітьми:

з 1 вересня 2018 р. надання при народженні дитини  одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;

з 1 січня 2019 р. відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів.

2. Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, обласним, Київській міській державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування вживати заходів до підтримки міст, об’єднаних територіальних громад, які долучилися до міжнародної ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді” та отримали статус громади, дружньої до дітей та молоді.

3. Міністерству охорони здоров’я, обласним, Київській міській державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування забезпечувати починаючи з 1 січня 2019 р. безоплатне проведення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, зокрема на TORCH-інфекцію, з метою попередження народження дітей з вродженими вадами розвитку.

4. Міністерству соціальної політики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити внесення на розгляд Кабінету Міністрів України:

у місячний строк проектів нормативно-правових актів щодо затвердження Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та внесення  змін до законодавчих актів щодо надання такої допомоги;

у тримісячний строк проектів нормативно-правових актів щодо затвердження Порядку  відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” та внесення змін до законодавчих актів щодо відшкодуванням такої послуги;

у тримісячний строк разом з Міністерством фінансів пропозиції стосовно внесення змін до законодавчих актів щодо підтримки міст, об’єднань територіальних громад, які долучилися до міжнародної ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді”;

до 31 січня 2019 р. та 31 січня 2020 р. звітів про результати реалізації пілотного проекту, зазначеного в пункті 1 цієї постанови.

5. Міністерству охорони здоров’я разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити внесення у тримісячний строк на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів, необхідних для виконання пункту 3 цієї постанови.