Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
» » Андрій Рева «Тіньова економіка та зарплати в конвертах» породжують бідність
02
травня
2018

Андрій Рева «Тіньова економіка та зарплати в конвертах» породжують бідність

 • За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, близько 40% української економіки перебуває» в тіні « , а тому стандартні для розвитку країн рецепти вирішення економічних проблем не є дієвими.
 • Натомість детинізація на сьогоднішньому етапі дасть грошей більше , ніж результати економічного зростання.
 • Цей факт був доведений урядом у 2017 році . Весь фонд оплати праці у 2016 році становив 584 млрд. грн., у міністерстві економічного розвиткупрогнозувалося його зростання на 82 млрд. Але Мінсосполітики заявило про заниженість цієї цифри та прогнозувало можливість зростання фонду на 212 млрд.
 • По факту фонд оплати праці у 2017 р. становив 796 млрд . грн.. При 2,5 % економічного зростання ми отримали 212 млрд грн. до бюджету . Звідки ці гроші?
 • Відповідь дуже проста – ці гроші прийшли з тіньвої економіки внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі – пояснив міністр .
 • А. Рева наголосив на тому ,що з того факту потрібно робити практичні висновки :«Скажімо ,якщо сьогодні за І квартал недоотримано 6 млрд . грн. надходжень , а Міністерство фінансів каже ,що грошей немає , то їх ніколи й не буде , якщо мінімальної зарплати не підвищити».
 • Міністр також розповів, яким саме чином збільшення мінімальних зарплат та відповідних рішень Мінсоцполітики здатне привести до детинізації економіки і ринку та ( як наслідок )
 • до зростанняпенсій та соціального захисту . « Є приклад одного конкретного підприємства зі штатом900 працівників. П’ять чоловіків на цьому підприємстві отримують зарплату по 5 млн. грн. , а решта – 895 працівників отримують зарлату – 3723 грн . Це при тому , що знайти працівників на таку зарплату сьогодні дуже складно , а тут майже 900 людей працюють за 3723 грн.
 • Щодо системи ухилення від сплати податків та зборів , то в ній відбувається наступне: отримуючи 5 млн. грн.. зарплати , людина сплачує19,5% зборів , а ЄСВ , який має йти пенсіонерам сплачуєне з п’яти мільйонів , а з 55 тис. грн..
 • Заплатив8 тис. гривень ЕСВ , а решта залишається у нього , та йде зарплата « в конвертах» працівникам , які офіційно отримують мінімальну зарплату . А потім ці люди , які працюють за зарплату « в конвертах « з одного боку отримують маленьку пенсію , розраховану від мінімальної зарплати , а з іншого – субсидію за рахунок платників податків.
 • Тому після підняття мінімальної заробітної сплати ЄСВбуде відбуватися не з 3723 а з 4100 грн , а якщо ЄСВ буде розраховуватися з усієї суми зарплати , то платитиме внесок з п’ятимільйонів , і ця схема вже не працюватиме « , - пояснив міністер соціальної політики.
 • Водночас сьогодні існує потужнеполітичне лобі ,яке прикриваючись гаслами щодо захисту ринкових правилекономіки ,насправді відстоює інтереси «тіньовиків» знищуючи таким чином і економіку і право людей на гідне майбутне.
 • « Ми повинні наступати на тіньову економіку , і не слухати тих, хто захищає «тіньовиків ». У тіньової економіки існує колосальне лобі, яке використовує гасла» бізнес гине» «і «всі побіжать у тінь , - так вони уже в тіні!
 • Якщо ми хочемо ,щоб люди були захищені ,щоб вони не були залежними від (по суті) рабовласників, не бажаючи сплачувати працівникам заробітну плату «по- білому», тоді ми повинні боротися з «тіньовиками» і не боятися цієї критики «,- резюмував А.Рева.