Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
17
жовтня
2018

Щодо заміни посвідчень

Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації у зв’язку з численними зверненнями управлінь соціального захисту населення виконавчих комітетів міських рад щодо постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (далі – Постанова) в межах повноважень повідомляє.

Відповідно до статті 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон), видача посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи провадиться за поданням районних державних адміністрацій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (набрання чинності 25.07.2018) затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

Згідно з пунктом 11 Порядку, посвідчення видаються уповноваженими органами за поданням райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утворених уповноваженими органами.

Враховуючи норми чинного законодавства та нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України, виконавчі комітети міських рад (міст обласного підпорядкування)Київської області позбавлені можливості оформлення та внесення подання до Київської обласної державної адміністрації з питань визначення/підтвердження статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та видачі відповідних посвідчень громадянам, які проживають у містах.

Така ситуація викликає суспільне невдоволення та створює соціальну напругу, яка пов’язана з неможливістю реалізації мешканцями міст обласного підпорядкування своїх прав на отримання пільг та компенсацій, передбачених Законом.

Доводимо до відома, Верховною Радою України зареєстровано законопроект від 02.10.2018 № 9152, який спрямований на усунення дискримінаційного відношення до громадян, які проживають у містах обласного підпорядкування.

З текстом законопроекту можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за адресою: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64722

За ініціативою департаменту, Київська облдержадміністрація звернулася до голови профільного підкомітету Верховної Ради України стосовно сприяння першочерговому розгляду та прийнятті законопроекту № 9152.

Департамент також радить розмістити інформацію про законопроектвід 02.10.2018 № 9152 на інформаційних стендах управління та надавати ґрунтовні роз’яснення на звернення громадян.

Після законодавчого врегулювання для реалізації відповідних повноважень, Київською облдержадміністрацією з метою уніфікації та стандартизації документообiгy, пов'язаного з процедурою видачі Київською облдержадміністрацією посвідчень постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, буде надіслано для подальшого використання в роботі типові форми заяв та подань (у розрізі категорій).

Наразі, надсилаємо для службового користування зразок довідки про вручення відповідного посвідчення (втраченого/зіпсованого/зміною прізвища, імені, по батькові або у разі зміни категорії), яка є обов’язковим документом при формуванні справи, підтверджує номер та дату видачі посвідчення і має на меті уникнення дублювання видачі повторних посвідчень, які вже були визнані недійсними у зв’язку із втратою/псуванням/зміною прізвища, імені, по батькові, та зниження ризику видачі повторних посвідчень на «фальсифіковані» посвідчення.

Також, зазначаємо, що відповідно до пункту 6 Постанови, Міністерству соціальної політики України доручено забезпечити виготовлення бланків посвідчень і вкладок до них.

За усною інформацією Мінсоцполітики України, наразі проводяться відповідні процедури для забезпечення виготовлення бланків посвідчень і вкладок до них, затверджених Постановою, про отримання яких буде повідомлено додатково.