Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
14
лютого
2019

Монетизація субсидій з 1 Березня 2019 року

Уряд схвалив рішення про запуск процесу монетизації субсидій з 1 березня 2019 р.

Про це міністр соціальної полі­тики Андрій РЕВА сказав під час наради з питань запровадження монетизації субсидій для насе­лення за участі Президента Украї­ни Петра Порошенка, повідомляє Укрінформ.

«Відповідно до ухвале­ного рішення з 1 березня житлові субсидії будуть надаватися отримувачам субсидій готівкою. Тобто сума субсидій виплачува­тиметься грошима без­посередньо громадя­нам», — сказав А. Рева.

За його словами, готів­кова форма буде засто­совуватися до тих домогосподарств, яким суб­сидія призначена на поточний опалювальний період починаючи з жовтня — грудня 2018 р. Нині є 3 млн 742 тис. 75 таких домогосподарств.

«Вже у березні вони отримають готівкові кош­ти у розмірі призначеної їм субсидії на лютий, що в середньому становить приблизно 1,5 тис. грн на одне домогосподарство.

Аналогічні виплати во­ни отримають у квітні 2019 р., а також у травні, тобто до кінця опалю­вального сезону», — ска­зав урядовець.

Він зазначив, що після цього буде проведено перепризначення субсидій на новий опалювальний період.

Паралельно діятиме за­пущена із січня 2019 р. монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті субсидіантами послуги че­рез Ощадбанк і виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою за результатами вже цього опалювального сезону.

Урядовець зазначив, що пенсіонерам гроші ви­платить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Гроші перераховувати­муть на банківські пенсій­ні картки, а якщо їх немає, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Тим громадянам, які ще не на пенсії, субсидія буде перерахована грошовим переказом через Ощад­банк. Для цього треба звернутися до найближ­чого відділення Ощадбан­ку і подати паспорт та ідентифікаційний номер.

«Людина має звернути­ся у будь-яке відділення Ощадбанку — і їй випла­чується готівка по факту звернення, тому що є всі необхідні реєстри», — сказав міністр.

Одночасно з виплатою грошового переказу кож­ному одержувачеві суб­сидії буде відкрито пер­сональний банківський рахунок, на який перера­ховуватиметься сума субсидії у квітні і травні.

Усі, хто звернувся впер­ше за субсидією у 2019 р., беруть участь у чинній мо­делі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті по­слуги за цих осіб з підпри­ємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результата­ми вже цього опалювано­го сезону залишок неви­користаної субсидії готів­кою через Ощадбанк.

Кожному одержувачеві субсидії, якому допомогу призначено з 2018 р., у березні Укрпошта доста­вить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від уряду для оплати комуналки.

Кабінет Міністрів Украї­ни здійснюватиме пілоту­вання паралельно двох моделей монетизації і за результатами аналізу їх­ньої ефективності ухва­лить рішення щодо впро­вадження однієї з них з травня 2019 р.