Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
» » Про комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю
03
лютого
2020

Про комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю

  З метою реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю на виконання Указу Президента України Л. Кучми Міністерством праці та соціальної політики за підтримки Міжнародної організації праці у 2001 році утворено державну реабілітаційну установу, що розташована в лісній зоні с. Лютіж Вишгородського району Київської області, основним завданням якої є створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей, відповідно рекомендаціям індивідуальних програм реабілітації, максимальної реалізації їх особистого потенціалу.

  В теперішній час Державна реабілітаційна установа "Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю" (далі Центр) належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України, утримується за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету України та здійснює комплекс реабілітаційних заходів з метою підвищення конкурентоспроможності осіб з інвалідністю, щоб людина з інвалідністю, яка може та хоче працювати, мала для цього всі можливості, а людина, яка не може працювати за станом здоров'я, отримувала якісні послуги, спрямовані на відновлення оптимального фізичного, інтелектуального, психічного і соціального рівня життєдіяльності з метою сприяння її інтеграції в суспільство.

  Комплексна реабілітація, що здійснюється у Центрі, включає заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації зі строком реабілітаційного процесу до 60 календарних днів на рік, а у разі потреби в наданні особі з інвалідністю послуг з професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів, а саме:


•бджоляр (термін 6 міс.);

•вишивальник (термін 10 міс.);

•взуттьовик з ремонту взуття (термін 10 міс.);

•манікюрник (термін 3,8 міс.);

•оператор комп'ютерного набору (термін 10 міс.);

•обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін 1 0 міс.);

•перукар (термін б міс.);

•слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (термін 10 міс.);

•швачка (термін 10 міс.).


  Під час комплексної реабілітації особи з інвалідністю отримують послуги з медичного спостереження, профілактичних медичних заходів, психологічного та педагогічного консультування, діагностики, корекції, психологічних тренінгів, психологічної релаксації, фізіотерапії, масажу, водолікування, гідрокінезотерапії, лікувальної фізкультури, навчання основним соціальним навичкам, культурно-масових заходів, професійної підготовки тощо.

  Медичні працівники, психологи, фахівці з фізичної реабілітації, соціальні працівники - професіонали з великим досвідом роботи у сфері реабілітації осіб з інвалідністю проведуть якісне обстеження, а в разі необхідності професійну орієнтацію та професійний відбір, складуть індивідуальний план реабілітації з метою реалізації індивідуальної програми реабілітації. Індивідуальний підхід, професіоналізм та чуйне ставлення всіх працівників Центру до слухачів та реабілітантів, які тимчасово перебувають у Центрі, ось основні принципи нашої роботи.

  При цьому інформуємо, що направлення до Центру на реабілітацію здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської (міст республіканського та обласного значення), районної у місті (у разі її утворення) ради, крім мм. Києва та Севастополя, ради об'єднаної територіальної громади (далі - місцевий орган) за місцем проживання (перебування) відповідно до Порядку надання окремим категорія осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 587) та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 "Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)".

  З огляду на наведене вище та з метою реалізації цілі державної політики щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, просимо сприяти в організації інформування осіб з інвалідністю за місцем їх проживання про проведення відповідно до потреб особи комплексу реабілітаційних заходів, рекомендованих в їх індивідуальних програмах реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією в умовах Центру.

  Додаткову інформацію про діяльність Центру можна отримати у наших кваліфікованих спеціалістів та фахівців за телефонами (04596) 40-010, (068) 354-01-35 або на сайті Центру-vcpri.com.ua

Принагідно повідомляємо, що Центру вже затверджено кошторис на його утримання у 2020 році і реабілітаційні послуги як для осіб з інвалідністю, так і для об'єднаних територіальних громад, в поточному році надаються за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету.