Телефоны приймальної:
(04571) 6-29-61
08600 м. Васильків, вул. Володимирська 25
Версія сайту
для слабозорих
» » Щодо забезпечення доступності екстрених викликів для осіб з інвалідністю
18
березня
2020

Щодо забезпечення доступності екстрених викликів для осіб з інвалідністю

 В Україні налічується більше 42 тис. осіб з порушеннями слуху, зокрема в Київській області проживають близько 4 тис. глухих та слабкочуючих, для яких виклик екстрених служб досі залишається проблемою та спричиняє до залежності від інших. На виконання ст. 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, якою регламентується надання особам з інвалідністю можливості вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь в усіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення зв'язку шляхом виявлення й усунення перепон і бар'єрів, що перешкоджають доступності інформаційних, комунікаційних служб, зокрема електронних служб та екстрених служб. В Україні неодноразово робилися спроби вжиття заходів, направлених вирішити існуючу проблему, але вони, на жаль, не в змозі на сьогоднішній день дати реально ефективний результат саме в плані доступності, особливо для осіб з порушеннями слуху.

 У зв'язку з цим та на виконання Указу Президента України від 03 грудня 2019 року "Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю", Київська організація УТОГ просить Вас надати всебічну підтримку пілотного проекту Громадської спілки "Українські системи та блокчейн рішення", яка розробила мобільний застосунок "112:UА " з метою забезпечення доступності екстрених викликів для осіб з інвалідністю, в тому числі й осіб з порушеннями слуху.

 Завдяки програмному забезпеченню "112:UА" глухі та слабкочуючі особи матимуть можливість самостійно здійснювати виклики служб екстреного реагування - пожежну службу, швидку допомогу, поліцію, службу газу через перекладача жестовоїмови з використанням дистанційного відеозв'язку "Сервіс-УТОГ".